Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR
to nowy rodzaj stropu, który łączy zalety belkowo-pustakowych systemów stropowych (np. Teriva, FERT, Porotherm) i stropów typu Filigran. Cechuje go niski koszt, krótki czas montażu oraz stosunkowo wysokie parametry nośności i dźwiękoizolacyjności.

 

 

 

 

 

 

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to panel o wysokości 4 cm i szerokości 60 cm, posiadający odpowiednie zbrojenie w postaci zatopionej centralnie (osiowo na całej długości panelu) stalowej kratownicy. Kratownica ułatwia montaż paneli na placu budowy, zaś zalana warstwą nadbetonu wzmacnia jego połączenie z panelem. Dodatkowo na swej górnej powierzchni, panel został wyposażony w tzw. warstwę sczepną, wzmacniającą połączenie pomiędzy warstwami.

 

 

 

 

 

 

 

Strop tego typu nie wymaga indywidualnego projektowania do każdego pomieszczenia, w którym ma być zastosowany. Niska masa własna paneli VECTOR pozwala na przewiezienie jednym transportem samochodowym do 250 m2 stropu. Nie wymaga również zastosowania ciężkiego sprzętu przy montażu – wystarczy samochód z HDS. Ilość elementów zastosowanych przy budowie tego typu stropu została istotnie ograniczona (m.in. brak pustaków stropowych jak w stropach typu Teriva, czy dodatkowego zbrojenia, jak w przypadku stropów typu Filigran), co znacznie zmniejsza czas montażu. Podpory montażowe wystarczy rozstawić co 1,8m.