NADPROŻA STRUNOBETONOWE SBN

Nadproża SBN są elementami  zamykającymi otwory okienne i drzwiowe w konstrukcji ścian o różnych grubościach i przeznaczeniu. Eliminują konieczność wylewania lub dolewania belek. Cechują się łatwością montażu oraz wysoką funkcjonalnością, można je stosować również w przesklepieniach otworów drzwiowych ścian działowych.

Nadproża strunobetonowe produkowane są z wysokiej klasy betonu C40/50 i zbrojone strunami  ze stali sprężającej o wytrzymałości na rozciąganie równej 2060 MPa. Nadproże SBN jak każdy element strunobetonowy charakteryzuje się odwrotną strzałką ugięcia w górę. Górna powierzchnia nadproży jest chropowata przez co uzyskujemy odpowiednią przyczepność z betonem wieńca. Każda deklarowana rozpiętość oferowana przez producenta posiada wszystkie certyfikaty dopuszczające produkt do sprzedaży i stosowania w budownictwie.

Rozwiązanie to oferujemy w wariantach produktowych:

  • nadproża strunobetonowe SBN 10/12 – produkowane w wymiarach od 120 do 240
  • nadproża strunobetonowe SBN 12/12 – produkowane w wymiarach od 270 do 420

Korzyści:

  • Nadproża strunobetonowe SBN są rozwiązaniem dzięki którym skrócimy czas budowy i ograniczymy koszty.
  • Nie wymagają dozbrajania, a ich lita konstrukcja eliminuje konieczność zalewania betonem. W praktyce oznacza to możliwość kontynuowania prac murarskich zaraz po ich wbudowaniu.
  • Strunowe zbrojenie połączone z wysokiej klasy betonem sprawia, że produkty mogą przenosić większe obciążenia.