CEMAPLAST to domieszka bezchlorkowa zastępująca wapno w zaprawach cementowych. Stosowany przy pracach murarskich, tynkarskich, układaniu glazury, terakoty oraz klinkieru.  Pozwala na prowadzanie prac przy braku miejsca lub warunków do przechowywania wapna. Zmniejsza ok dziesięciokrotnie koszty zaprawy.

Sposób użycia

Cemaplast należy dodawać w granicach 0,3%-0,5% masy cementu do niewielkiej ilości wody zarobowej, bezpośrednio do betoniarki. Następnie wymieszać dokładnie całość z piaskiem i cementem według ogólnie stosowanej proporcji i zasad do żądanej gęstości. Stosowanie cemaplastu redukuje zużycie wody o 19%. W przypadku ręcznego mieszania składników zaprawy, czynność tę należy wykonać bardzo starannie, zwracając uwagę na uzyskanie jednorodności i plastyczności zaprawy.

Podczas stosowania Cemaplastu należy przestrzegać zasad BHP.
Cemaplast nie zmienia swoich właściwości przy zamrożeniu i ponownym rozmrożeniu.

 

MROZOPLAST dodany do zapraw murarskich skraca czas wiązania, zwiększa rozciągliwość i wytrzymałość, pozwala na wykonywanie prac murarskich i tynkarskich w temperaturze od 0°C do -8°C. 

Sposób użycia

Mrozoplast powinien być dodany do  wody i rozpuszczony w wodzie zarobowej, a następnie wymieszany z pozostałymi składnikami w betoniarce ze świeżym cementem portlandzkim. Żaden składnik zaprawy nie może być zamrożony, a słabe zaprawy nie powinny być użyte w temperaturze poniżej 0°C. W miarę postępu prac każda skończona część musi być okryta przed mrozami do chwili stężenia zaprawy i wzrostu temperatury.

Proporcje:

  • temperatura 0° do -4° C – 1,25 litry na 50 kg cementu
  • temperatura -4° do -8° C- 2,5 litry na 50kg cementu

 

PALMIX Poprawia urabialność,napowietrza i uplastycznia mieszankę. Jest domieszką  bezchlorkową -nie powoduje korozji stali. Umożliwia prowadzenie robót do -2°C.

Sposób użycia

Palmix należy dodać do wody zarobowej w ilości 0,042% wstosunku do masy cementu (torebka 21g na 50 kg cementu). Następnie dokładnie wymieszać z pozostałymi składnikami wg ogólnie stosowanych proporcji i zasad do żądanej gęstości zmniejszając ilość wody o 19%.